Mé hodnocení tureckých seriálů a filmů z Netflixu a Disney+.

(Merve Kült • romantický)

Mé hodnocení: 45%

Teda, už dlouho jsem z filmu neměla tak rozporuplné pocity, přišlo mi to jak nějaké dva filmy v jednom, kdy jeden byl docela fajn a ten druhý mě vlastně vůbec nebavil. Ozan Dolunay je docela sympaťák, ale o Ahsen Eroğlu bohužel totéž říct nemůžu. U hlavní dvojice navíc nebyla žádná chemie, příběh byl takový divně polovičatý. A to věčné bourání čtvrté stěny? Strašně mi to lezlo na nervy a v mnoha situacích to akorát naprosto narušovalo scénu. Za mě tedy velmi slabý (pod)průměr, což je škoda, protože vizuálně to nevypadalo vůbec zle... ale bohužel to bylo velmi splácané…

(Şahmaran • drama / fantasy)

Mé hodnocení 1. série: 60%

Ze seriálu mám spíš rozpačité pocity, není to špatné, ale že by mě to nějak ohromilo, to se také říct nedá... z poloviny mě to nebavilo a z té druhé to bylo zajímavé a čekala jsem, jak se vše vysvětlí. Jo, ono je fajn budovat nějakou atmosféru, vytvářet otázky a napětí... ale tady mi kolikrát přišlo, jak kdyby většina dialogů nikam nevedla a nic jsme se nedozvěděli. Postavy tam po sobě významně koukají, protože "oni přece vědí" ale divák se konečně něco dozví, až na samém konci, ale i s další dávkou otázek. Mohl by to být vážně dobrý film, kde by byla stopáž tak akorát, ale takhle mi to přijde jako průměrný seriál, byť se zajímavým nápadem.

Jestli bude druhá série, asi se budu muset přemlouvat, abych se na ni podívala.

(Terzi • drama / thriller)

Mé hodnocení 1. série: 70%

Tenhle příběh je rozhodně zase něco úplně jiného, než jsem z turecké produkce viděla. Nejen, že je příběh celkově dost odvážný, oproti jiným, ale otvírá i pár dost originálních témat. Například jaké to je, když má někdo za rodiče mentálně postiženého člověka a kupu tajemství k tomu. Ústřední dvojice mě sice nějak extra neuchvátila, ale i tak jsem dost zvědavá, jak se bude jejich příběh vyvíjet v pokračování seriálu.

Mé hodnocení 2. série: 80%

Páni, tak tohle bylo hodně dobrý. Už první série mě zaujala, ale ta druhá měla teprve grády! A když na konci finále vyskočil trailer na pokračování, tak to asi bude vzestupná tendence i nadále. Peyami je sice většinu série opilá troska, ale i to má své místo v ději. Esvet začíná být čím dál zajímavější a dokonce i Dimitri měl něco do sebe. Třešnička na dortu byla pravda o tom, jak to bylo s rodiči Peyamiho a proč ho jeho matka musela opustit. Finále série byl docela doják, nebudu lhát, že to fungovalo i na mě.

Mé hodnocení 3. série: 80%

Tak to vypadá, že jsme došli s tímto příběhem do zdárného finále. A že to bylo tedy nabité, hlavně předposlední epizoda byla pěkně našlápnutá od začátku do konce. Milostný trojúhelník se rozjel na plné obrátky a Peyami, Dimitri a Esvet museli čelit všemu, co se mezi nimi za poslední díly nastřádalo. Musím říct, že na místě Esvet bych vzala asi už dávno nohy na ramena a nechtěla bych mít nic společného ani z jedním z nich. Peyami neustále bojoval mezi láskou a přátelstvím a vlastně mi kolikrát přišlo, že sám ani neví, co vlastně chce... a Dimitri byl prostě časovaná bomba, doslova... na druhou stranu musím říct, že ta epizoda ve skladu byla výborná a mělo to tu správnou temnou a lehce šílenou atmosféru. Na tureckou produkci, kde ty drama věci moc nemusím, se mi tenhle seriál vážně líbil. A poslední scéna seriálu? No nebudu tvrdit, že jsem netušila, že věci nejsou tak, jak se zdálo, to by po tom všem bylo až moc jednoduché.

Hodnocení celého seriálu:

Tak mám za sebou všechny díly (pokud tvůrci neplánují ještě něčím překvapit) a musím říct, že se mi seriál líbil. S každou další sérií to víc a víc gradovalo a vždy se našlo něco, co mě v ději zaujalo. Své dojmy jsem už vypsala u jednotlivých sérií v recenzích, jak jsem je postupně sledovala, takže se nebudu opakovat. Každopádně bych ráda řekla, že ač tady není hodnocení nijak závratné, seriál si rozhodně pozornost zaslouží a minimálně za jedno podívání rozhodně stojí. Na tureckou produkci i poměrně odvážné a nápadité, je fajn, že když můžou, umí se rozjet i v těch "zakázanějších vodách".

(Aşk Taktikleri • rom/com)

Mé hodnocení: 70%

Tak trochu předvídatelné klišé, ale přesně to věděli i tvůrci filmu a přesně to do toho patřilo. Po seriálech je to vlastně první turecký film, co jsem viděla a jsem příjemně překvapená, líbilo se mi to. Hodně to připomíná takové ty americké romantické komedie a bylo fajn vidět, že je tady nic moc neomezovalo. Dokonce i Demet mi tady byla sympatická. Po Erkenci Kus fajn změna, vidět ji v normální roli, kdy se nechová jak malá holka. Pokud bude skutečně i pokračováním, ráda se podívám.

(Aşk Taktikleri 2 • rom/com)

Mé hodnocení: 75%

Ty jo, nečekala jsem to, ale druhý díl mě nakonec bavil ještě o kousek víc než jednička! Demet a Şükrü se mi spolu líbí a opravdu mají super chemii. Příběh byl samozřejmě sem tam nějaké to klišé, bylo zcela jasné, jak to všechno dopadne, ale jak jsem psala i u prvního dílu - prostě to sem patřilo a byla to romcom se vším všudy. A to tango, miluju tyhle taneční scény! Jedno malé mínus bych dala jen za scénu v letadle, to provedení mi vzhledem k tomu, jak dobře vypadaly všechny ostatní záběry, připadala strašně mimo. Určitě by to šlo udělat o kousíček jinak a líp. Jinak spokojenost a super, že film vyšel tentokrát rovnou s dabingem.